Акція "16 днів проти насильства"

Протягом 25 листопада-10 грудня ліцей долучився до акції "16 днів проти насильства". Цього року для роботи були обрані актуальні теми підліткового життя або ж такі, що будуть корисними в недалекому майбутньому.

30 листопада відбулася зустріч учнів 11-го класу з лікарем-гінекологом Харченко Тетяною Петрівною. Учні дізналися більше про будову жіночого організму, статеве дозрівання, менструальний цикл,  гігієну чоловіка та жінки  та багато інших питань, пов’язаних із жіночим здоров'ям. Окремий блок був присвячений темі початку статевого життя та контрацепції. Також значну увагу Тетяна Петрівна  приділила розповіді про  інфекції, що передаються статевим шляхом, зазначила, що, на жаль, така проблема сьогодні посилюється. У багатьох випадках пацієнти намагаються проводити  лікування самостійно, у результаті чого захворювання переходить в хронічну стадію і можуть виникнути ускладнення. Зустріч модерувала Оксана Євгенівна Марченко, вчитель хімії та біології. Учні активно ставили запитання лікарю. 

У 8 класі соціальний педагог Вікторія Володимирівна Панько провела комплекс вправ з елементами тренінгу, спрямованих на зміцнення толерантного ставлення один до одного. Кожен учасник ділився своїми вміннями комунікації. Була показана  відео-презентація, з якої діти дізнались про види насильства та куди можна звернутися в разі таких ситуацій. І на завершенні напрацьовували навички позитивної комунікації вправою «Вислови комплімент».

Практичний психолог Лідія Петрівна Хоменко провела мінітренінги для учнів 9 та 10 класів. У 10 класах проведено мінітренінг з метою вдосконалення комунікативних навичок, спрямованих на розвиток взаєморозуміння та взаємодії в колективі. Учні навчалися неагресивних способів реагування в ситуаціях, що потребують вирішення, визначали правила ,що забепечують психологічний комфорт у групі. Учні ж 9 класів училися диференціювати емоції при їх низькій інтенсивності, розрізняти емоційни стан іншоїї людини. Ознайомилися з релаксаційними техніками для зняття нервово-психічного напруження, зниження тривожності, стабілізації психоемоційного стану.