Вітаємо із перемогою!

15-22 квітня 2016 року в Чернігові відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016».. Ліцейна родина радо вітає Олену Вікторівну Бурлаку, вчителя історії – ПЕРЕМОЖЦЯ ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Історія»!

Приємно, що Олена Вікторівна гідно пройшла конкурсні випробування і довела, що високі знання, професіоналізм, любов до дітей і самовдосконалення є складовими успіху учителя, покликання якого «сіяти розумне, добре, вічне…».

Бажаємо не зупинятися на досягнутому, розкривати і примножувати творчий потенціал учительства на ниві Добра, Патріотизму і Віри у мирне майбутнє країни.

Штрихи до портрету .Бурлака О.В. має повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю «Історія»; категорію «спеціаліст вищої категорії», звання «Вчитель - методист»; курси підвищення кваліфікації при Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників за категоріями  «учитель історії, правознавства, етики, людини і світ, географії»(2014 р.).

Олена Вікторівна Бурлака з 01 вересня 2007 року працює вчителем історії  Городищенського економічного ліцею Городищенської районної ради Черкаської області.

Олена Вікторівна ефективно працює над проблемою «Інформаційно-комунікаційні технології у формуванні історичного мислення учнів».

Учитель має високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості, досягає високої результативності своєї праці;  досконало володіє сучасними методиками викладання історії; широко впроваджує в практику активні методи викладання, а саме: проблемне навчання з використанням інформаційних технологій, критичне мислення, дискусійні методики та ін.

Її уроки відрізняються продуманістю змісту, науковістю, доступністю, чіткістю. Особливу увагу акцентує на різноманітних формах і методах контролю на уроках історії; успішно здійснює тематичний облік знань; використовує на уроках інформаційно-комунікаційні технології. В учнів розвиває креативність, ініціативу, пошукову активність; розкриває творчий потенціал обдарованої дитини; спрямовує на активну життєву позицію. Учитель є активним учасником методичних заходів ліцею, району, області.

Її  вихованці є переможцями ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських  олімпіад з історії, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Учителем підготовлено: 10 переможців ІІ етапу, 3 переможці ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії та географії; 8 переможців ІІ етапу, 11 переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук у секціях «Фольклористика», «Історія України», «Філософія», «Мистецтвознавство».

Бурлака О.В. є щорічним учасником виставки педагогічних технологій «Освіта Черкащини». У 2013 році нагороджена Дипломом Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників за методичну розробку програми факультативного курсу «Людський вимір радянської епохи в Україні»; 2014 р. – Дипломом Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації за методичний посібник «Організація і проведення предметних тижнів», а у 2015 р. – за серію цифрових ресурсів із теми «Росія – СРСР у 1917-1939 роках».  Наробки Олени Вікторівни із колекції цифрових ресурсів рекомендовані вченою радою Черкаського ОІПОПП для впровадження у практику роботи педагогічних працівників області.

Член Клубу вчителів історії, правознавства та громадянської освіти Черкаської області «Кліо», має Подяку ЧОІПОПП за розробку освітніх інновацій та активну участь у діяльності Клубу; учасник численних Інтернет-конференцій, семінарів, має сертифікати участі (2012-2016 рр.).

У 2015 р. – учасник ХІІ Всеукраїнських Захаренківських педагогічних читань. Тема патріотизму продовжена у дослідженні відомих українців: стаття «Концепція української історії у «Філологічних листах до М.П. Погодіна» Михайла Максимовича» опублікована у збірнику наукових статей  «Гуманістичні ідеї у науковій спадщині М.О.Максимовича».

Матеріали досвіду роботи учитель популяризує на власному сайті «Історичні студії», адреса сайту http://metamorfosy.tk.

Бурлака О.В. класний керівник 8 класу. Приділяє велику увагу вихованню, згуртованості учнівського колективу. У стосунках із батьками і учнями домінує атмосфера співробітництва, взаєморозуміння, добра. Високоерудована, чесна, відверта, доброзичлива у поєднанні з розумною вимогливістю до себе.