Заходи, події

ВІКІ тренінг

     12—13 травня 2018 року директор ліцею Надія Жуган взяла участь у Вікітренінгу для вчителів закладів загальної середньої освіти України з метою формування медіаграмотності засобами Вікіпедії в умовах Нової української школи, який був організований ГО «Вікімедіа Україна» та проходив у м. Києві. 

    Присутні познайомились з лекторами, коротко розповіли про свої зацікавлення і... чому вони тут, на Вікі-семінарі. Ведучі заходу розповіли про Вікіпедію, основи і принципи її функціонування, як і чому варто долучатись до Проекту, зокрема у формі редагування. Присутніх інформували про основи написання статей Вікіпедії, значимість вікі-контенту, вікіфікацію, категоризацію вікіпедійних статей, правила і стандарти завантаження файлів у Вікі-Проекти, про які, крім власне Вікіпедії, також було повідомлено. Учасники жваво дискутували, ставили питання, зареєструвались як користувачі УкрВікі, зробили свої перші внески у Проект. 

     У процесі тренінгу учасники ознайомились з основними правилами Вікіпедії та коротко із сестринськими Вікіпроектами, після чого присутні приступили до редагування статей та створення нових. Тематика статей, яку учасники обирали самостійно або за допомогою координатора, стосувалася переважно створення дописів про видатних людей - академіків України. Також окремі учасники спробували інструмент перекладу вмісту, переклавши статті про відомих українських шахісток.

   Озброївшись необхідними знаннями про джерела і ліцензування завантажуваних до Вікі-Проектів матеріалів, про «авторство» у Вікіпедії, а також на прикладі створених під час заходу статтей з вікі-шаблонами, учасники вікі-семінару почали створювати свої власні статті.

  У другий день учасники вишколу ознайомились з категоризицією, Вікіданими та завантаженнями зображень на Вікісховище. Учасники спробували завантажувати власні фото та додавати їх до статей у Вікіпедії. Крім того, учасників ознайомлено із сестринськими проектами — Вікіцитати, Вікімандри та Вікіджерела.