WEBSITE.WS - Your Internet Address For Life™ <p> Your browser does not support frames. Continue to <a href="https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws">https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws</a>.</p>

Тиждень мови

Із 07 по 11 листопада в ліцеї проходив Тиждень української мови та літератури. Заходи, проведені впродовж Тижня, були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції.

Тиждень відкрито урочистою лінійкою «І йшли віки, і були українці, і створили слово українське», під час якої Юлія Петрівна Осадча, учитель української мови та літератури, ознайомила присутніх із планом проведення заходів. Наталія Григорівна Шланчак побажала ліцеїстам творчого натхнення та перемоги в конкурсах, а ведучі Визнюк Наталія та Петренко Іванна, учні 8 класу, із членами гуртка «Дивограй» Гарань Мар’яною, Швидкою Вікторією, Ломакіною Світланою, Новіковою Іриною  змусили ліцеїстів замислитися над актуальністю шанобливого ставлення до українського слова.

Протягом тижня кожний день був тематичним. СВЯТКОВИЙ ПОНЕДІЛОК для дев’ятикласників приніс такі результати:  у конкурсі давніх літер «Від Нестора до наших днів» перемогу здобули Москаленко Аліна, Лабик Анастасія, Новікова Ірина, Ломакіна Світлана, а призерами стали Усенко Оля та Маштабей Владислав, які поповнили ліцейну скарбничку креативно намальованих літер українського алфавіту; в інтерактиві «Склади слово» переможцями стали такі учні: І місце – Ломакіна Світлана, ІІ місце – Новікова Ірина, ІІІ місце – Гергель Анна.

МУЗИЧНИЙ ВІВТОРОК запам’ятається ліцеїстам веселими перервами, коли звучали «Пісні моєї душі» (українські), які підготувала Гарань Вікторія, учениця 10-А класу. Цікавою для учнів 8 класу стала інтелектуально-розважальна гра «Інтелектуали слова». Високий результат показала команда «Грибочки» (капітан Порхун Яна), яка перемогла команду «Осінь» (капітан Швидка Вікторія).  Приємно відзначити, що для восьмикласників цей день завершився концертом Національної заслуженої капели бандуристів ім. Г.І. Майбороди, які давали благодійний концерт у нашому місті.

СЕРЕДА – МОВНИЙ ДЕНЬ, День вишиванки, День української писемності та мови,  яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Це свято української мови – одного з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури. Усі присутні ліцеїсти, учителі долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності «Україна на зламі тисячоліть». Усі розуміли, що  найголовніше в ньому – це не перевірка знань і не хизування здобутою високою оцінкою. Важлива солідарність із усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків. Приємно зазначити, що диктант писали не тільки в Україні, а й у Німеччині, Бельгії, Великій Британії, Канаді, Аргентині, Литві, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдові, Таїланді.

ТВОРЧИЙ ЧЕТВЕР ознаменувався декількома конкурсами. Під гаслом «Нехай тендітні пальці етики торкнуть вам серце і вуста» пройшов конкурс на кращий літературний етюд, у якому перемогли Лабик Анастасія (І місце), Годованик Анна (ІІ місце), Новікова Ірина (ІІІ місце). Для десятикласників конкурс ораторів проводився з метою виявлення творчо обдарованих дітей, розвитку їхнього комунікативного та риторичного потенціалу. Сучасна людина живе в умовах колосальних мовленнєвих навантажень, а тому знання секретів риторики – це прямий шлях до досягнення успіху в соціумі. Усі бажаючі випробували свої сили, а члени журі Жанна Іванівна, Наталія Григорівна, Юлія Петрівна визначили переможців: Савенко Аміна (І місце), Лисак Ангеліна (ІІ місце), а Дегтяр Ярослав та Гаспарян  Артур за неординарне мислення, уміння володіти аудиторією також здобули перемогу.

Для учнів 11 класів мовно-літературний квест «Родзинки українського слова» дав змогу перевірити свої знання із мови та літератури. На зупинках учасники складали туристичні маршрути, визначали голоси поетів, у мовних хмарах знаходили відомі цитати, складали за допомогою пазлів картину Тараса Шевченка та згадували морфологічні ознаки самостійних частин мови. На завершення отримали зашифрований вірш М.Старицького «Виклик», який і виконали у фіналі. Переможцями даного квесту стали: Мацькова Ірина, Назарян Маріанна (І місце), Мазур Наталія, Шпиця Артем (ІІ місце), Котенко Юлія, Білан Олексій (ІІІ місце).

ЛІТЕРАТУРНА П’ЯТНИЦЯ закінчила тиждень засіданням у літературному кафе «На крилах поезії» членів драматичного гуртка «Дивограй», керівник Юлія Петрівна Осадча. Приємно відзначити, що учасником даного заходу та почесним гостем був Олексій Тичко, член Спілки письменників України, житель нашого міста.