Заходи, події

Тиждень права

   Протягом 3-7 жовтня у ліцеї відбувся Тиждень правознавства. Він проходив під знаком оновлення інститутів Ліцейної республіки: Президента Ліцейної республіки та Суду честі ЛР.

   У середу відбулася посвята Суду честі ліцейної республіки та приведення суддів до присяги. Головою Суду за результатами виборів Суду честі Ліцейної республіки стала Мацькова Ірина, а членами Суду честі були обрані Наталіч Максим, Коршак Тетяна, Баклицька Наталія, Наталіч Максим, Лисенко Юрій, Добровольська Анна. Церемонія приведення до присяги відбувалась в урочистій обстановці під час загальноліцейної лінійки. 

   Протягом тижня правознавства відбувалися президентські перегони, які включали в себе кілька етапів. Спочатку всі бажаючі стати Президентом Ліцейної республіки мали подати до виборчого штабу есе на тему «Я – Президент Ліцейної республіки». Після попереднього відбору залишилось п’ять кандидатів на посаду, які й продовжили боротьбу: Довгань Владислава, Наталіч Максим, Савенко Аміна, Годованик Анна, Назарян Маріанна. Протягом середи-четверга вони підготували та поширили передвиборчі матеріали, намагаючись привернути до себе увагу якомога більшої кількості ліцеїстів. На завершальному етапі перегонів відбулись дебати кандидатів. Варто відзначити, що кандидати ретельно підготувались до заходу, тому розмова вийшла конструктивною. У п’ятницю відбулось голосування, яке проводилось за усіма правилами демократичних виборів. За ходом голосування стежили члени виборчої комісії, які пройшли попереднє навчання. Інтрига трималась до останнього і ось після підрахунку голосів і складання протоколу ми оголосили ім’я нового президента Ліцейної республіки.  У результаті напруженої боротьби Президентом Ліцейної республіки став учень 10-Б класу Наталіч Максим. У цей же день ж відбулась церемонія інавгурації Президента. Отже, відповідальну справу оновлення органів учнівського самоврядування завершено і почався новий етап в житті Ліцейної республіки. 

Також у ході Тижня правових знань ліцеїстам було запропоновано взяти участь у Всеукраїнському конкурсі учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності». У ліцейному етапі конкурсу брали участь 6 учнів: Конопліна Марина, Баклицька Анна (9 кл.), Наталіч Максим, Добровольська Анна (10-Б кл.), Баклицька Наталія, Брушневська Інна (11-Б кл.). Роботи всіх учасників цікаві та змістовні, розкривають сутність прав людини та вказують на проблеми із правами людини в українському суспільстві. Найкращою була визнана робота Конопліної Марини (9 кл.) і направлена для участі у завершальному етапі конкурсу. Ліцеїсти також долучилися до обласного конкурсу «Світ моїх прав». Конкурс проходить у трьох номінаціях: кращий реферат «Історія виникнення права» (для учнів 11 класів); кращий твір «Значення права в моєму житті» (для учнів 9-11 класів); кращий малюнок «Права та обов’язки очима дітей» (для учнів 8-9 класів). У ліцеї десять учнів готують конкурсні роботи.