Семінари та конференції

EdCamp Ukraine - 2017

 

     Директор ліцею Надія Жуган і вчитель Софія Сотникова взяли участь у Третій національній (не)конференції «EdCamp Ukraine - 2017», яка проходила в м. Харкові 29-30 квітня, у Єврейському культурному центрі «Бейт Дан». Харківський вчительський EdCamp вразив прогресивними педагогами, цікавими експертами, відвертими розмовами - загальною синергією зусиль навколо ідеї нової школи та якості навчання.

(Не)конференції «EdCamp» проводяться в усьому світі в новому дискусійному форматі для співтворчості вчителів. У Харкові взяли участь понад 650 вчителів зі всієї країни, які пройшли попередню реєстрацію і успішне інтерв'ю.

У відкритті всеукраїнської (не)конференції взяли участь міністр освіти і науки України Лілія Гриневич і голова Харківської ОДА Юлія Світлична. «Наша місія - бути світлом, висвітлювати дорогу для дітей, які прийшли до нас відкривати світ. Повинна змінюватися школа, повинні змінюватися ми. Я хочу, щоб ми з вами повели за собою тих, хто зневірився в змінах на краще. Я бажаю, щоб «EdCamp» дав вам натхнення, завзятість й щоб ви йшли вперед. Я впевнена - Новій школі бути з кращими вчителями», - зазначила Лілія Гриневич.

В рамках (не)конференції міністр освіти і науки анонсувала старт національного етапу учительській премії «Global Teachers Prize» - своєрідний «Оскар» в учительській професії. Вперше у престижного міжнародного конкурсу педагогів буде окремий український етап, а нагородою переможцю або переможниці стануть 100 тис. грн.

   

Акцентом третьої Всеукраїнської (не)конференції стала реалізація концепції Нової української школи: два дні учасники прожили в Новій українській школі, досліджували дев'ять компонентів її формули і десять ключових компетенцій. Вчителям запропонували відмовитися від звичного шаблону, за яким професійний розвиток можливий тільки в інститутах підвищення кваліфікації та післядипломної освіти.

«Розвиток і професійне зростання педагога можуть відбуватися в різних формах і установах, вчителі, якщо хочуть, самі можуть розробляти програми, ґрунтуючись на здібностях учнів, на власному досвіді. Свобода і незалежність повинні стати найважливішими умовами роботи педагогів, а сама школа - підготовкою не до іспитів, а до життя», - зазначив натхненник руху «EdCamp» в Україні Олександр Елькін.

  

Учасники (не)конференції відвідали сесії від національних і міжнародних експертів в галузі освіти. Педагоги і наукові експерти з різних куточків світу представляли свої незвичайні кейси в стилі TEDx і робили презентації під час сесій. Зокрема, на (не)конференції виступили: дослідник Європейської організації з ядерних досліджень (CERN) Джованні Порчеллана і офіційний блогер «Microsoft» Марія Петреску. 24 координатори «EdCamp» поділилися досвідом проведення (не)конференцій в регіонах.

Також вчителі відвідали відкриті уроки на основі збірного 9-го класу - учениць і учнів шкіл Станично-Луганського району. Обговорили можливості інклюзивної освіти, мова також йшла про те, як педагогові не відставати від учнів у поглядах на світ і умінні користуватися технологіями, в тому, як пов'язані реформи освіти і децентралізація, які проходять в країні.

Під час заходу працювали інтерактивні зони: LEGO-роботи, екструдер для переробки пластику, антидискримінаційне колесо та інше. Крім того, педагоги взяли участь в освітніх квестах і благодійній акції з наповнення шкільних рюкзаків для особливих дітей з України та Польщі разом з міжнародним рухом Flying Bag.

  

Довідка. Ініціатива «EdCamp» народилася 2010 року в США. Американські вчителі вирішили створити альтернативний державний спосіб підвищення кваліфікації та професійного розвитку педагогів. З тих пір рух «EdCamp» поширився в 28 країнах. Однією з перших країн, яка приєдналася до американської ініціативи, стала Україна. Велика всеукраїнська (не)конференція «EdCamp» проводиться вже втретє, за два роки в регіонах пройшло 35 подій для місцевих громад, а учасниками руху стали 10 тис. українських педагогів.