Суспільно-гуманітарного циклу

Дні пам`яті в Дніпрі

Учитель історії Олена Бурлака взяла участь 29–30 січня 2018 р. у м. Дніпрі у Всеукраїнському науково-педагогічному семінарі, присвяченому Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН ця пам’ятна дата відзначається щорічно 27 січня (саме цього дня в 1945 р. було визволено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освєнцімі). Організаторами семінару стали Міністерство освіти і науки України, Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» («Воскресіння»), Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні». У церемонії вшанування пам’яті жертв Голокосту взяв участь Вольфґанґ Мьоссінґер, генеральний консул Німеччини в Дніпрі. Учасниками семінару були переважно історики – науковці й педагоги, а головним питанням, що його обговорювали, – як відобразити трагічні сторінки історії України ХХ століття в освітніх програмах, підручниках і музейних експозиціях. Також 29 січня відбулося відкриття виставки, присвяченої трагедії ромів у Другій світовій війні. Для учасників семінару д-ром Є.Врадієм було проведено надзвичайно цікау екскурсію музеєм "Память єврейського народу та Голокост в Україні". Важливим аспектом зустрічі була також презентація настільної гри "Українська революція: 100 років боротьби", розробленої Інститутом національної пам`яті. Презентацію було присвячено 100-річному ювілею Української революції та бою під Крутами. 

Організаторам семінару вдалося створити неповторну атмосферу толерантності та наукового пошуку. Самі музейні експозиції та дух закладу привертають увагу відвідувачів прекрасним технічним оснащенням та дизайном, повнотою викладу та широтою охоплених тем. Загалом для любителів мандрів Україною це дуже цікавий напрям подорожі.

Одразу по поверненню вчителя 10-тикласники ліцею випробували нову гру і прийшли до висновку, що це дуже цікавий формат повторення знакових подій історії Української революції.