Інноваційні школи Черкащини

Інновації в управлінні

      

    22 лютого 2018 року директор ліцею Надія Жуган взяла участь в обласному семінарі директорів навчальних закладів - учасників цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» з теми «Інноваційне управління закладом освіти як чинник реалізації Концепції Нової української школи»,

який відбувся на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

   Про успіхи в реалізації програми «Інноваційні школи Черкащини» розповіла заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна: «Із 2016 року 29 шкіл Черкаської області беруть участь у цільовій програмі «Інноваційні школи Черкащини» на період до 2020 року. З метою реалізації означеної програми розроблено проект «Покращення матеріально-технічної бази інноваційних шкіл Черкащини в рамках Концепції нового освітнього простору», який реалізовано за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевих бюджетів.

     У результаті проекту 28 інноваційним школам області вже поставлено 84 комплекти обладнання для кабінетів фізики, хімії та біології (мультимедійні проектори, інтерактивні дошки, ноутбуки для вчителів, цифрове вимірювальне та лабораторне обладнання). Відповідно до обласних програм підвищення якості природничо-математичної освіти на період до 2021 року та впровадження в освітній процес інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» 14 інноваційних шкіл забезпечені наборами ЛЕГО,  для 7 шкіл придбано кабінети біології, інформатики, математики, захисту Вітчизни, географії та хімії. Лінгафонними кабінетами оснащено 4 інноваційні школи. Шаховий кабінет придбаний для 1 інноваційної школи».

     Також у рамках заходу директори закладів освіти – учасники цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» поділилися практичним досвідом та презентували результати упровадження авторських моделей розвитку закладу освіти. Зокрема, було означено такі напрямки роботи: дослідно-експериментальна діяльність, впровадження та активне використання ІКТ, робота над естетичним оформленням навчальних приміщень, проведення семінарів, майстер-класів та ворк-шопів, професійних зустрічей, участь у програмі GoCamp, використання онлайн-платформи EdEra, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, використання мультимедійних кабінетів у рамках STEM-освіти, співпраця з місцевої владою та батьківською громадою, упровадження нового змісту та стандартів освіти відповідно до Концепції Нової української школи.

  Під час інтерактивних діалогів на тему «Соціально-психологічні прийоми мотивації педагогів до активної професійної діяльності» висвітлила доцент кафедри психології ОІПОПП, кандидат психологічних наук Оксана Трухан.  Доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту ОІПОПП, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Волошенко провела майстер-клас «Педагогіка партнерства як основа інновацій у комунікації суб’єктів освітнього середовища».
  

       Завершився захід підведенням підсумків роботи та обміном досвіду управління інноваційними закладами освіти на Черкащині.