Свято рідної мови

День української мови відзначає щорічно 9 листопада патріотична громадськість України. Тому щорічно у листопадові дні ми проводимо Тиждень української мови та літератури.  Цей тиждень насичений цікавими заходами завжди сприяє піднесенню патріотичного духу в ліцеї.

Програма тижня, що її запропонували вчителі Юлія Осадча, Ірина Маранська, Наталія Шланчак  складалася з тематичних днів: Святковий понеділок, Музичний вівторок, Літературна середа, Науковий четвер, Творча п’ятниця. Кожен ліцеїст та учитель ліцею міг взяти участь у заході на будь-який смак: і для поетів, і для любителів читання книг, і для прагматичних економістів – для всіх були цікавими участь у проекті «Моє відкриття: п’ять фактів про рідну мову», дослідження «Як популяризувати рідну мову?», засідання ліцейного клубу читачів. Учням 8 класу була запропонована захоплююча гра «Чарівний світ фразеології», десятикласники повправлялися в знанні рідної мови під час веб-квесту «Родзинки українського слова», учні 9 класу поринули у «Казкову феєрію», а для 11-х класів корисним у світлі підготовки до ЗНО був літературний батл  «Українські лірики».

Справжнім красивим святом української мови традиційно став день 9 листопада – День української мови. Цього дня влаштували День вишиванки. Уся ліцейна громада взяла участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності, а також пройшов І етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, у якому взяли участь 83 учасники. За підсумками конкурсу ліцейні переможці  Дудко Яна, Бурлака Софія, Кравченко Златослава, Швидка Вікторія, Харенко Каріна, Комиз Анастасія, Лабик Анастасія, Ломакіна Світлана, Новікова Ірина, Дегтяр Ярослав візьмуть участь у районному етапі Конкурсу.

Особливою душевністю відзначаються завжди зустрічі за чашкою чаю справжніх поціновувачів літературного слова – любителів читання та поетів. Саме такий захід під назвою «Осінні зустрічі» відбувся в ліцеї з нашим улюбленим поетом, другом ліцейних ліриків Олексієм Тичком. Цікавий співрозмовник, член Національної спілки письменників України, почесний член Івано-Франківської організації «Об'єднані словом», автор кількох сотень віршів, автор сайту «Натхнення», відомий кліпмейкер, «ліричний нащадок наших літописців» Олексій Тичко читав свої вірші, демонстрував відеороботи.  Звучала поезія, пісня, спогади, мрії, зізнання.

Українське слово завжди у пошані нашої ліцейної громади, а Тиждень української мови – це справжнє свято наших патріотів.